fbpx
Keď je tvoja radosť úzka

Si zúfalá/ý zo svojich stavov, už máš pocit, že to ďalej nezvládneš. Každý deň je rovnaký a bohužiaľ, rovnako zlý. Ráno sa zobudíš a hneď myslíš na to, že ti znovu bude zle, že dnes už to nedáš, že to nikdy neskončí, že zas dostaneš záchvat. Následne ti začne rýchlo biť srdce, zle sa ti dýcha a začneš sa triasť od strachu. Tvoja úzkosť až panika sa zhoršila. Nemáš sa za to rád/a. Vyčerpáva ťa to. Berie ti to všetku radosť.

Úzkosť je úzka a úzka je vtedy aj radosť. Úzkosť sa pohybuje na kontinuu od jemnej, kedy sme celkom v pohode až po plne rozvinutý panický atak. Ten okrem telesných prejavov sprevádzajú katastrofické scenáre, divoká predstavivosť, strašidelné presvedčenia. Obsahuje v sebe strach. Pre úzkosť sú typické obavy, nervozita nepokoj zvyčajne z udalosti v budúcnosti, z niečoho, čo sa možno stane, z niečoho s neistým výsledkom. Príznačné sú otázky ČO AK…? ČO KEĎ…?

Zažívaš niečo podobné? Ako sa ti s tým darí narábať?

Výborné je, že sa z týchto stavov vieme uvoľniť a dokážeme sa posilniť. Aj ty môžeš byť človekom, čo má nad tým kontrolu. A nezáleží ako dlho to u teba trvá.

Keď je tvoja radosť úzka
Prejsť na začiatok