fbpx
Migréna – help


Dlhé roky som trpela migrénou...

Záchvaty sa u mňa objavovali niekoľkokrát mesačne a počas 2-3 dní som doslova prestávala žiť. Okrem bolesti hlavy som mala žalúdočné nevoľnosti. Keď ma to chytilo v práci, neostávalo mi nič iné, len to prevegetovať s predstavou, čo najskôr sa utiahnuť do postele a nič nevidieť, nepočuť a nájsť úľavu v spánku. Lenže práve ten vôbec neprichádzal. Žiadne lieky, čaje, mentolové masti nezaberali…

 

Prešlo viac ako 20 rokov...

s obťažujúcimi migrénami a mne sa udialo niečo naozaj neuveriteľné! Počas môjho prvého kurzu konverzačnej hypnózy sme si ako účastníci vo výcviku navzájom skúšali navodzovať hypnotický stav.

Na prvom výcviku ma ku koncu rozbolela hlava. Na druhom hneď na začiatku, ale prekonala som to už po pol hodine. A odvtedy sú už 2 roky, čo som migrénu nikdy nemala.

Čo je najlepšie – uľavilo sa mi a môžem žiť svoj život naplno, bez obavy, že zajtra, keď budem mať zrovna voľno, príde migréna.

Je to môj vlastný príbeh…

Čo nasledovalo?

Toto ma tak fascinovalo, že som sa od svetových a domácich expertov naučila účinné spôsoby ako ľudí oslobodiť od migrény bez liekov a iných substancií, či cvičení.

Čo viac? Aj svojim klientom zažívajúcim minimálne 15 rokov migrény som pomohla sa ich trvale zbaviť. Prináša mi to obrovskú radosť, keď viem, že sa cítia fit.

Príbeh Jany L.

34-ročná Jana L. mávala viac ako 20 rokov tupé bolesti hlavy spojené s 2 typmi situácií – pred a po menštruácii, pred ovuláciou a v druhom prípade, keď bola pod tlakom, v strese, nevyspatá a potom prišlo voľno, odpočinok, s ktorým sa dostavila bolesť. Bolesti hlavy boli sprevádzané hnačkou alebo bolesťou žalúdka, malátnosťou. Svetlo, zvuky a pachy jej boli nepríjemné. Zaspávala obtiažne. Pracovať prakticky nemohla. Bolesti hlavy sa u nej začali objavovať cca v 12 rokoch. Bolesť trvala 1 – 2 dni. Užívala analgetiká s väčšou, či menšou účinnosťou.

A toto sú jej slová po našej spoločnej práci:

„Spolupráce s Táňou mi do života přinesla to nejdůležitější – zdraví. Táňa mne zbavila celoživotních migrén pomocí hypnózy a konzultací, které vedla. Moc jí za tuto službu děkuji. Svěřit se do jejích rukou bylo to nejlepší, co jsem při svém problému s migrénou mohla udělat. Doporučuji to všem, které tato choroba trápí. A věřím, že vás Táňa zbaví i dalších těžkostí ve vašem životě, protože svou práci dělá srdcem a má ji podloženou odbornými znalostmi a zkušenostmi.“

Príbeh Natálie M.

Natália M. ako 45-ročná mávala migrény 15 rokov. Užívala analgetiká, ktoré boli viac či menej účinné v závislosti od intenzity bolesti alebo času užitia lieku. Migréna sa u nej objavovala každý mesiac uprostred menštruačného cyklu v trvaní 1 – 3 dni. Nástup migrény bol sprevádzaný svetelnými zábleskami. Počas migrény „nemohla existovať“. Znemožňovalo jej to vykonávať prácu a akékoľvek iné aktivity. Obvykle celý čas preležala so zavretými očami, spánok sa dostavoval ťažko alebo vôbec.

Aký bol výsledok našej spolupráce?

Po vstupnom rozhovore a 1 sedení sa migrény prestali objavovať.

 

Zaujíma ťa ako to prebieha?

Vždy zisťujem, či máš za sebou medicínske vyšetrenia.

Potom spolu preskúmame kedy sa bolesti hlavy, či migrény začali a či s tým bola spojená istá udalosť, ktorá mohla mať na spustenie bolestí vplyv. Alebo zistíme, čo tvoja bolesť hlavy signalizuje. Môže byť, že ti „chce povedať“, aby si si nastavil/a pevnejšie hranice a dokázal/a povedať, čo sa ti nepáči,  nechce robiť, čo naopak chceš a potrebuješ. Na takejto zmene správania  spolu ďalej pracujeme.

Dohodni si prvé nezáväzné 30-minútové stretnutie zDARma


Prejsť na začiatok