fbpx
Že alergia je navždy?

Už opäť kýchaš, máš nekonečnú nádchu, svrbenie, upchatý nos, slzia ti oči, dusí ťa kašeľ?

Vonku začína hriať slnko, všetko kvitne, tebe sa chce ísť von, pokochať sa tou jarnou nádherou, ale zakrátko ti je horšie. Obrázok príjemného pobytu vonku sa scvrkne na hľadanie úľavy pre seba. Rýchlejší pohyb ti znásobuje ťažkosti a berie očakávaný zážitok.

Všetky tie kvapky, lieky, spreje, čistenie vzduchu ti pomáhajú len čiastočne zmierniť nepríjemné stavy…a prichádzajú aj vedľajšie účinky… Cítiš sa podráždene, rozhadzuje ťa to, si znechutená/ý až bezmocná/ý. Nemôžeš voľne robiť to, čo by ste chcel/a. Poznáš to?

Aké by to bolo, len si predstav, aký by to bol pre teba pocit, keby si sa toho zbavil/a? Bolo by to ako keby si sa vznášal/a na oblakoch, kde je čistý vzduch? Či ako vyslobodenie? Konečne by si sa mohla/ol voľne hýbať vonku a vdychovať sviežosť povetria.

A naviac, odpadli by ti náklady na lieky, čas strávený u lekára. Čo na to hovoríš?

Alergia nemusí byť pre teba problémom navždy.

Ak sme vystavení alergénu, napr. peľom z brezy, jelše alebo liesky, náš imunitný systém si myslí, že je ohrozený a nastúpi do akcie, aby bránil seba. Správa sa, ako by to bolo reálne nebezpečenstvo, hoci nie je. Dobrá správa je – raz naučené správanie je možné odnaučiť, prestať s ním alebo nahradiť iným.

P.S.: Akou alergiou trpíš ty? Rada ti pomôžem zbaviť sa jej. Bez použitia liekov a iných substancií.  Všetko bez dlhého čakania.

Že alergia je navždy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prejsť na začiatok