fbpx
Program odkrývania tajov mysle a relaxu tela – Srí Lanka

PROGRAM ODKRÝVANIA TAJOV MYSLE A RELAXU TELA - SRÍ LANKA

Radi cestujete? Cestovanie rozširuje obzor a prináša nové poznanie. Ja a moji priatelia vám ponúkame spojiť cestovanie budhistickou a exotickou krajinou, s originálnym Programom odkrývania tajov mysle a relaxu tela v prostredí najkrajšieho ostrova v Indickom oceáne.

Chcete vidieť rajskú záhradu, spoznať ako si  žijú ľudkovia na Srí Lanke, čo ich trápi a čo im dáva radosť zo života? Chcete vedieť ako sa pestujú rôzne koreniny, vidieť čajové plantáže, nádherné vodopády, botanické záhrady, zažiť slony a opice vo voľnej prírode, navštíviť budhistické  a hinduistické chrámy, spoznať ako sa ťažia vzácne kamene,  zažiť „plážovicu“ na nádherných plážach exotického ostrova? Bývať budete v tradičných hoteloch, ochutnáte stravovanie podľa ajurvédy,  a ak chcete, tak aj Arak (to je domáca pálenka).

Okrem toho a k tomu všetkému som pre vás pripravila kvalitný Program odkrývania tajov mysle a relaxu tela. Formou mentálnych relaxácií a iných účinných pre každého zvládnuteľných a hravých techník vstúpite do svojho dosiaľ neobjaveného bohatstva vašej mysle. Umožníte si uvoľniť sa od záťaží, ktoré vám bránia napredovať. Príjemne sa preladíte zo stresu na uvoľnenie. Otvoríte si cestu k spojeniu so sebou, cestu za príjemnejším žitím alebo lepším zdravím. Môžete spoznať svoje vnútorné možnosti i superschopnosti a nájsť dôležité odpovede i nečakané poklady vo svojom vnútri. Zažijete mentálne relaxácie, ktoré vás nielen upokoja, ale vám dodajú aj novú energiu. Psychické aktivity môžete vyvážiť cvičeniami s fyzioterapeutom aj na spevnenie brucha, ranným behom po pláži a dokonca pre odvážnejších aj tréningom sebaobrany.

A kto sú moji priatelia, s ktorými pre vás organizujem tento jedinečný program? Po celý čas bude s nami certifikovaná slovenská sprievodkyňa, domáci sprievodca a šofér v jednej osobe, domáci fyzioterapeut, tréner jogy, bojových umení a sebaobrany, taktiež v jednej osobe. To znamená, že sa veľa dozviete o budhizme, navštívite prírodné parky, uvidíte slony a iné zvieratá, vstúpite do chrámov a pamiatok tohto ostrova,  budete sa prepravovať po ostrove luxusným mikrobusom so skúseným šoférom, zažijete originálne cvičenie jogy, rôzne druhy ajurvédskych masáží,  pilates, ale aj iné tréningy vhodné aj pre náročnejších mužov a pre ženy.  K tomu všetkému som tu pre vás ja s mojim Programom odkrývania tajov mysle a relaxu tela.

Neváhajte a poďte si s nami užiť výnimočné chvíle na Srí Lanku!

Termín: pripravujeme ďalší termín:  15. – 29. 2. 2024, t.j. 14 nocí s polpenziou

Cena: 1 880 €

Cena zahŕňa:

 • spiatočnú letenku a transfer
 • víza
 • ubytovanie v hoteloch s polpenziou
 • dopravu po ostrove luxusným mikrobusom
 • služby sprievodcu
 • Program odkrývania  tajov mysle a relaxu tela

Nie je v cene:

 • vstupné do pamiatok 150 €
 • stravovanie okrem polpenzie
 • cestovné poistenie
 • masáže

Kontakt: 

Kto pre vás program pripravil – niečo  o nás:

Mgr. Tatiana Mastráková – sprievodkyňa osobnými posunmi, certifikovaná hypnotizérka

Mgr. Mária Plešková – sprievodkyňa v cestovnom ruchu,  bude sprevádzať počas cesty z Európy na ostrov a späť, každodenné organizovanie a sprevádzanie všetkých aktivít

 Sujith Priyantha Silva – kvalifikovaný fyzioterapeut a tréner, poskytne rôzne druhy masáži podľa vašich požiadaviek, cvičenie jogy, bojových umení, sebaobrany a aj iných kondičných  cvičení

Chinthaka Samphat Sirichandra – domáci sprievodca a šofér, bude nás voziť luxusným mikrobusom a sprevádzať celým výletom a pobytom na ostrove, zarezervuje pre nás hotely,  postará sa  nielen o našu bezpečnosť ale aj o to, aby náš pobyt na ostrove prebiehal k maximálnej spokojnosti

Program

1.deň

Odlet z letiska Schwechat vo Viedni okolo 16 hod. Letíme leteckou spoločnosťou Qatar Airways s jedným prestupom v Dohe (hlavné mesto Kataru). Celý let trvá cca 13 hodín, ale dá sa celkom dobre zvládnuť, nakoľko v Dohe máme na prestup čas viac ako dve hodiny. V Dohe je jedno z najluxusnejších letísk, čo považujem tiež za celkom dobrý zážitok. Taktiež lietadlá spoločnosti Qatar Airways sú pohodlné, širšie sedadlá majú k dispozícii deku, vankúšik a vlastnú obrazovku pre sledovanie letu, filmov a inej zábavy. Počas celej cesty nás obsluhuje personál so širokou ponukou jedál a nápojov, ktoré sú v cene letenky. Lety s  Qatar Airways sme vybrali aj preto, lebo táto letecká spoločnosť patrí medzi prvé tri najspoľahlivejšie na svete už veľa rokov po sebe.

2. deň

Príchod do Kolomba o 9. 00 hod miestneho času. Presun  do  mesta  Dambulla, vzdialeného od letiska 129 km. Po ceste sa zastavíme na obed v reštaurácii Saruketha, kde môžete ochutnať prvé srílanské jedlo. Ubytujeme sa v peknom hoteli s bazénom, kde nás bude čakať personál s čerstvou kokosovou, či ovocnou šťavou na privítanie. V tomto hoteli ostaneme 3 noci. Po dlhej ceste si iste radi oddýchnete a taktiež vám dobre padne masáž od nášho fyzioterapeuta alebo v ajurvédskom wellness, ktoré sa nachádza v blízkosti hotela. Večera, podávaná na terase hotela,  vás  prekvapí svojou pestrosťou a lákavými vôňami srílanských korenín. Po večeri si spoločne urobíme príjemné posedenie pri bazéne s aktivitou v rámci Programu.

3. deň

Po raňajkách sa vydáme na cestu do mesta Anuradhapura,  starobylého mesta, ktorého začiatky siahajú až do 4. storočia pred Kr. Po určitej dobe sa na dlhé storočia stalo centrom politického i náboženského života celého ostrova. Nachádza sa tu Srí Mahá Bodhi  – posvätný strom budhistov, Dagoba  Ruvanvelisaya, Dagoba Thuparama (posvätné stavby symbolizujúce pokoj a mier, väčšinou naplnené budhistickými relikviami),  množstvo budhistických kláštorov a najrôznejších pozostatkov starovekých budov,  čo z neho robí významnú srílanskú archeologickú lokalitu. V roku 1982 bolo mesto zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Medzitým si  nájdeme si čas na obed v miestnej reštaurácii. Predpokladaný návrat do hotela je okolo 18 hodiny. Večera a večerné posedenie na terase s aktivitou v rámci Programu a potom v bare pri bazéne. Príjemne môže padnúť masáž, či kondičné cvičenie, joga, pilates alebo prenikanie do bojových umení a sebaobrany.

4. deň

Po raňajkách sa  vyberieme do mesta Polonnaruwa, vzdialené 65 km od nášho hotela.  Je to nádherné starobylé mesto, ktoré vzniklo v 11. storočí za vlády indickej dynastie Chola. V súčasnosti je sídlom provincie Polonnaruwa. V čase jeho rozkvetu v 12. storočí tu vznikli rozsiahle záhrady, veľké množstvo sôch Budhov, mnoho palácov i ďalších stavieb, ktoré tu existujú dodnes v relatívne dobre zachovalom stave. Po spoločnom obede pôjdeme navštíviť Safari Eco park – obrovský domov slonov a iných zvierat. Návrat do hotela, večera a večerný relax pri bazéne s aktivitou v rámci Programu alebo fyzickými cvičeniami.

5. deň

Dnes po raňajkách opúšťame hotel a máme pred sebou dynamický deň. Zavedieme vás na Sigiriyu. Sigiriya je gigantická skala, vytvorená z magmy vyhasnutej sopky, dostala pomenovanie podľa veľkej sochy leva, z ktorej sa dnes už zachovali len majestátne laby. Na vrchole sa nachádzajú pozostatky palácového komplexu, ktorý bol podľa legendy vybudovaný v 5. storočí. Legenda hovorí, že palác vybudoval kráľ Kasyapa, ktorý sa sem uchýlil po vražde svojho otca a kruto vládol v krajine 18 rokov. Nakoniec spáchal samovraždu, lebo sa bál pomsty svojho brata. V skutočnosti tam stál budhistický kláštor už o niekoľko storočí skôr. Celé miesto je zahalené rúškom tajomstva. Cesta na vrchol trvá približne dve hodiny a musíte zdolať približne 1250 schodov, preto je potrebné zbaliť si niečo na občerstvenie, hlavne vodu a nezabudnúť na čiapku a opaľovací krém. Keďže skala je vysoká 200 m, odmenou vám bude nádherný výhľad. Uvidíte nádherné kráľovské záhrady a divoký prales  a ak budete mať šťastie, možno aj stádo divokých slonov. 

Zo Sigiriye sa zastavíme v Dambule. Dambulla skrýva v podzemí tisícky rokov starý jaskynný chrámový komplex, ktorý pozostáva z 5 hlavných jaskýň v skale (Devarja Viharya, Maharja Viharya, Maha Alut Viharya, Pachchima Viharaya, Devan Alut Viharaya) a 70 malých jaskýň, ktoré sú prepletené medzi sebou chodbami. Paradoxom zostáva, že  tento chrámový komplex sa nepreslávil počtom jaskýň, ale počtom sôch a malieb budhov na jednom mieste.

Z Dambulle sa krátko prevezieme do Matale herbal & Spice Garden. V záhrade uvidíme ako rastú rôzne koreniny a iné vzácne rastliny a stromy, z ktorých sa vyrábajú liečivá, mastičky, kozmetika atď. Prednášku a prezentáciu rôznych olejčekov a mastičiek nám predvedie veľmi sympatický lekár, ktorý hovorí tak dobre po anglicky, že mu budeme všetci rozumieť, aj keby sme tento jazyk neovládali.  Neviem ako to robí, ale je to pravda. V tejto prekrásnej záhrade si oddýchneme,  budeme tu  mať pripravený obed a občerstvenie.

Opustíme záhradu a čaká nás hodina a pol cesty do mesta Kandy, druhé najväčšie mesto na Srí Lanke, ktoré je metropolou kultúry, sinhálskych tradícií a posvätné mesto budhistov. Kandy, srdce budhizmu na Srí Lanke, je situované do husto zalesneného hornatého prostredia a to konkrétne pohoria Knuckles vo výške asi 500 m nad morom. Doménou tohto prostredia sú tropické plantáže vrátane čajovníka. V Kandy vás zoberieme na úžasné vystúpenie tanečníkov a akrobatov, ktoré skutočne stojí za to vidieť.

Ubytujeme sa v hoteli, kde nás čaká večera a priestor na večerný relax prípadne aktivita v rámci Programu, masáž alebo fyzické cvičenia podľa výberu.

6. deň

Po raňajkách sa rozlúčime s hotelom a pôjdeme navštíviť  chrám Budhovho zubu – je to  najznámejšia svätyňa na celej Srí Lanke, ktorá ukrýva vzácnu relikviu “Budhov zub”. V chráme sa pravidelne konajú obrady. K samotnej relikvii sa však nedostanete, môžete síce vystáť rad, ale stále uvidíte len jej zlatú schránku, v ktorej je ukrytá.

Srí Lanka má viacero prívlastkov, no okrem čaju a korenia je vo svete dobre známa aj ako “ostrov drahokamov”. Drahokamy zo Srí Lanky patria medzi tie najkrajšie a najkvalitnejšie na svete. Ani my nevynechávame jednu z najznámejších predajní týchto vzácnych kameňov. Okrem veľkolepej predajne tu nájdeme aj zaujímavé múzeum, kde nám pustia informačné video v českom jazyku.  Odchádzať tak budete nielen s informáciami o najznámejších vzácnych kameňoch, ktoré nájdete na Srí lanke, ale možno aj s luxusným suvenírom v podobe krásneho šperku. Práve vďaka majstrovskej zručnosti miestnych klenotníkov tu na ostrove vznikajú jedny z najkrásnejších šperkov sveta. A ktorý z vzácnych kameňov je tým najväčším klenotom Srí Lanky? Je to jednoznačne Modrý zafír, ktorý tu nájdete v rôznych odtieňoch.

Z múzea prejdeme do kráľovských  botanických  záhrad, Peradeniya, sú asi 5,5 km západne od mesta Kandy. Nachádzajú sa v blízkosti rieky Mahaweli (najdlhšia rieka na Srí Lanke). Sú známe svojou zbierkou orchideí. Prejsť sa môžete po vyznačených cestičkách a uvidíte cez štyri tisíc druhov rastlín vrátane figovníka, ktorý má viac ako sto rokov.

Po spoločnom obede v miestnej reštaurácii nás čaká ešte jeden zážitok a to výstup na vežu  Ambuluwawa Tower. Veža sa nachádza na predmestí mesta Gampola na Srí Lanke. Množstvo turistov sem smeruje najmä kvôli úchvatným výhľadom, ktoré môžete zažiť, keď vystúpite na vrchol veže.  Známa je aj svojim úzkym točitým schodiskom. Je to jedno z najlepších miest na návštevu na Srí Lanke, ak ste pripravení na  túto výzvu.

Večeru si dáme v atraktívnom hoteli, z ktorého sa vám nebude chcieť odísť…a viac neprezradím. Večerný relax s aktivitou v rámci Programu, masáž alebo fyzické cvičenia podľa výberu.

7. deň

Po raňajkách opustíme hotel a vydáme sa smerom do Nuwara Eliya. Nuwara Eliya je úplne iná ako celá Srí Lanka. Toto mesto je posadené na čajových kopcoch a je obklopené očarujúcou zeleňou. Vodopády rozosiate po regióne ešte viac zvýrazňujú jeho krásu… Srí Lanka je štvrtým najväčším svetovým producentom čaju, a preto zastávka v čajovom závode nemôže chýbať. V regióne sa produkujú najkvalitnejšie čaje na celom ostrove – práve vďaka unikátnemu podnebiu má čajovník najideálnejšie podmienky. Továreň na výrobu čajov Mackwood je známa svojím lahodným čiernym čajom. Vidieť zberačky čaju nie je v tejto lokalite nič výnimočné. V priľahlom múzeu nás prevedú celým procesom zberu čaju, jeho výroby, spracovania a druhmi čajov, ktoré sa v lokalite pestujú, ako aj podrobnosťami, napríklad aký je rozdiel medzi zeleným a čiernym čajom. V rámci prehliadky továrne nás osvieži  ochutnávka čaju s koláčikom. V továrni si môžete kúpiť za dobré ceny vzorky a balíčky čajov a odniesť si ich ako suveníry domov.

Naobedujeme sa a pôjdeme sa pozrieť na jedno z najfotografovanejších miest ostrova a to na  deväťoblúkový železničný viadukt, ktorý je označovaný ako „most v oblakoch“. Potom bude naša cesta pokračovať smerom k Adamovej hore. Adamova hora (Srí Pada) je pútnickým miestom Srílančanov všetkých náboženstiev i mnohých turistov. Nachádza sa na juhu vysočiny. Hovorí sa, že každý obyvateľ Srí Lanky na ňu aspoň raz za život vystúpi. Hora je vysoká 2 243 metrov. Na vrchole hory je v skale odtlačok veľkého chodidla. Kresťania a moslimovia veria, že chodidlo patrilo Adamovi a Adamova hora bola prvým miestom, kam stúpil, keď bol s Evou vyhnaný z raja. Budhisti veria, že odtlačok patrí Buddhovi a hinduisti, že patrí Šivovi. My sa zatiaľ vydáme len na malú Adamovu horu, prechádzka je nenáročná, po ceste sa môžeme zastaviť na občerstvenie na terasách niektorej z reštaurácii. Asi po 20 minútach cesty tejto trasy sa nachádza hlavná atrakcia ostrova, cca pol kilometra dlhá zipline, ktorá vám okrem adrenalínového zážitku poskytne aj nádherný pohľad z vtáčej perspektívy do údolia.

Večeru si dáme v ďalšom hoteli, kde strávime spoločne večer s aktivitou v rámci Programu, masáž alebo fyzické cvičenia podľa výberu. Prenocujeme a ráno náš čaká cesta do Bentoty, kde ostaneme až do konca nášho pobytu na Srí Lanke.

8. – 13. deň

Dnes máme pred sebou cestu do nášho posledného hotela v oblasti  Bentoty. Hotel sa volá Wunderbar, čo v preklade znamená „zázrak“. Majiteľka hotela je nemeckého pôvodu a to znamená, že hotel má atmosféru kombinácie nemeckej precíznosti a srílanskej tradičnej architektúry. V hoteli je bazén a na pláž je to len pár krokov. Je tu možnosť za veľmi nízku cenu si dať oprať oblečenie.  Cesta nám bude trvať cca 4 hodiny. Po ceste sa zastavíme pri jednom z najkrajších  vodopádov ostrova Ravana, kde sa môžete okúpať. Potom si dáme obed v reštaurácii a ešte vás cestou zavedieme  pozrieť sa na dokrmovanie slonov, čo je veľmi milá a nezabudnuteľná akcia.  Príchod do hotela, ubytovanie, večera, večerný oddych, masáže a počas nasledujúcich 7 dní budeme mať dostatočný priestor na aktivity Programu, „plážovicu“, nakupovanie a naplnenie vašich ďalších želaní. Rovnako na rôzne druhy masáži podľa vašich požiadaviek, cvičenie jogy, pilates, bojových umení, sebaobrany a aj iných kondičných  cvičení alebo na ranný beh po pláži.

V hoteli ostávame až do odchodu domov. Počas týchto dní je možnosť fakultatívnych výletov :

 • Prekrásna pláž v Mirisse, potápanie, šnorchlovanie, spojené s pozorovaním veľrýb,
 • Mesto Galle, Malebné koloniálne mestečko Galle na juhozápade Srí Lanky je nielen piatym najväčším mestom na ostrove, ale zároveň aj ďalšou z tunajších pamiatok UNESCO. Môžete sa tu poprechádzať po hradbách pevnosti, obdivovať architektúru starého mesta, ale aj vychutnávať si výhľady na Indický oceán. Alebo dáte radšej prednosť dobrej káve a nákupom v európsky pôsobiacich butikoch? Galle je skrátka mesto, kde si každý nájde to svoje. Žiadne iné mesto na Srí Lanke sa nemôže pýšiť toľkými historickými budovami ako práve Galle. Starodávne kostoly, historické hotely, hradby, kriketový štadión, staré aj nové mesto. Dedičstvo, ktoré tu zanechali Portugalci, Holanďania aj Briti a na ktoré sú dodnes domáci Srílančania hrdí.
 • Múzeum a pamätník obetiam tsunami, ktoré zasiahlo Srí Lanku 26. decembra v roku 2004. Tento deň je celosvetovo známy ako boxing day. Práve Srí Lanka bola po Indonézii 2. najviac zasiahnutou krajinou a následkom tejto prírodnej katastrofy tu zahynulo približne 35 000 ľudí. Na Srí Lanke sa s týmto dňom spája tiež najväčšie svetové železničné nešťastie. Vlak, ktorý smeroval 26. decembra z Colomba na juh ostrova do mesta Matara, prevážal deti na školských výletoch, kresťanov oslavujúcich Vianoce aj budhistov, ktorí sa pripravovali na veľkú púdžu pri splne mesiaca a cestovali za svojimi blízkymi. Nakoľko koľaje kopírujú pobrežnú líniu, bol vlak ničivými vlnami priamo zasiahnutý v blízkosti školy v mestečku Peralyia a smrť tu našlo 1400 ľudí.

V Peralyii dodnes môžete nájsť malý pamätník, ktorý boxing day pripomína okoloidúcim. Nachádza sa tu aj vrak vagónu z tohto vlaku, schovaný v blízkosti Komunitného múzea tsunami, kam sa za malý poplatok môžete pozrieť. Tu si môžete prečítať vysvetlenia, čo to vlastne tsunami je, ako vzniká a ako fungujú dnešné varovné systémy. Zároveň tu nájdete aj skutočné príbehy ľudí, ktorí prežili, fotky zasiahnutej oblasti, ale aj to, ako sa ľudia spojili, aby odstránili škody a vzájomne si pomohli.

 • Návšteva centra pre záchranu korytnačiek. Zmyslom liahní je ochrana ešte nenarodených korytnačiek. Liahne zhromažďujú vajíčka, ktoré korytnačky nakládli na plážach a po vyliahnutí malé korytnačky vypúšťajú do oceánu.
 • Plavba po zákutiach rieky Bentota
 • Návštevy centra mesta Bentota, kaviarne, obchody, reštaurácie, trhy, pozorovanie života domácich
 • Výlet podľa vašej požiadavky

14. deň

Odchod do Európy.

Tešíme sa na vás.

Prejsť na začiatok